Derneğimize veya Cemevi İnşaatımıza Bağış Yapmak İsteyenler Bağışlarını Ziraat Bankası Amasya Şubesi İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01 Hesaba Yatırabilirler...
Duyurular

Cemevi İnşaatımıza Yardım ve Bağışlarınızı Ziraat Bankası Amasya Şubesi'ne (Bağış) açıklaması ile yatırabilirsiniz...

HESAP NO: 12953508-5001

İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01   


Amasya Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,6903   6,7024
EURO 7,2279   7,2409
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Uygur Cemevimiz mimari, sağlamlık ve hizmet verme açısından sizce yeterli mi? 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
CEMEVİMİZE YURTDIŞINDAN DESTEK VAR.
 
 

               Uygur Cemevi İnşaatı için USA Miami'den destek var. Günay Kıbrıs ER (Uzun Ali Er amcanın oğlu) 2.175,70 TL. Allah kazancına bin bereket versin. İşte duyarlılık budur sevgili canlar. 

            Dünyanın öbür ucunda yaşayan canımız, dostumuz bu eserde benim de katkım olsun dedi ve yardımda bulundu. Gurbete çıkmayan memleketinin değerini bilemiyor. Çünkü çocukluk yıllarını, gençliğini memlektinde yaşayan büyük bir özlemle o yıllarını arıyor. Şehirlerde, metropollerde verilen hayat mücadelesi, insanların ömründen ömür çalıyor. Sabahın erken saatlerinde karanlıkta işe koşma, akşamın geç saatine kadar çalış ve saat 8-9 da eve gel. Nerede, nasıl yaşayacak insanlar sosyal hayatı. Hayat şartları Gunay kardeşimizi dünyanın öbür ucuna kadar götürdü. Orada yuva kurdu. Resimden de anlayacağımız üzere mutlu bir aile tablosu var. Allah nazardan saklasın, mutluluğunu daim ettirsin.

           Herkesin eninde-sonunda dönüp dolaşıp geleceği yer yine kendi memleketidir. Biz kültürümüzü yaşatmak ve geleceğimize bir miras bırakmak istiyorsak bu cemevini bir an önce faaliyete geçirmemiz lazım.

 

 


05.12.2014 Okunma Sayısı: 971Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
mertcan er
MERHABALAR BEN SEMERCİ AHMETİN TORUNU ALİCANIN OĞLUYUM MERSİNDE YAŞIYORUM KÖYÜMÜZÜN MİSAFİRLİĞİ DAYANISMASI GERÇEKTEN MUAZZAM İLK FIRSATTA TEKRAR GELİCEM 05550273333

Veli Can
Çok kıymetli Uygurlu komşu, hemşehri, hısım ve akrabalarım. Ben Semerci Ahmetin küçük oğlu Alican'ın kardeşi Velican'ım.İstanbul dan Köyümüze seyahatlerinizde benimle irtibat kurmanız hepinizin menfaatine olacaktır.İstanbul Alibeyköy Metro Acentesinde çalışıyorum. Yolculuklarınızda bilet fiyatı size özel indirimli olarak kesilecektir.Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim. Otobüs hareket saatlerimiz Bayrampaşa Otogardan kalkış 19.30 ve 21.00 dir. Saygılarımla.

İskender YILDIZ
Merhaba. Kahramanmaraş Göksun Keklikoluk Köyü’ndenim. Isparta’da maarif müfettişi (eğitim denetmeni) olarak görev yapmaktayım. İklim, doğa, tarih, kültür zengini olan harika topraklarda yaşıyoruz. 2016’nın dünyaya, Türkiye’ye, hepimize sağlık, huzur, barış, mutluluk dolu günler yaşatmasını dilerim. Kan, kin, öfke, gözyaşı olmasın. Isparta’dan size, Göksun Keklikoluk Köyü’ne, İmranlı Doğançal (Yazıkoy) Köyü’ne, selam bekleyen herkese iyi akşamlar, selamlar.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 79
Dün: 76
Toplam: 139589