Derneğimize veya Cemevi İnşaatımıza Bağış Yapmak İsteyenler Bağışlarını Ziraat Bankası Amasya Şubesi İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01 Hesaba Yatırabilirler...
Duyurular

Derneğimize veya Cemevi İnşaatımıza Bağış Yapmak İsteyenler Bağışlarını Ziraat Bankası Amasya Şubesi İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01 Hesaba Yatırabilirler...


Cemevi İnşaatımıza Yardım ve Bağışlarınızı Ziraat Bankası Amasya Şubesi'ne (Bağış) açıklaması ile yatırabilirsiniz...

HESAP NO: 12953508-5001

İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01   


Amasya Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Anket
 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
YOLA GÖNÜL;
 
 
YOLA GÖNÜL;
 
yol"a gönül vermiş olana "talip" denir. Alevilik’te "yol" denen deyimin temelini dört kapı 40 makam anlayışı oluşturmaktadır. Sırasıyla şeriat, tarikat, marifet ve hakikat dört kapıyı oluşturmaktadır. Bu kapıların hepsinin "alt bölüm" olarak niteleyebileceğimiz on'ar tane makamı vardır. Bütün kapı ve makamların kendi içinde bir anlamı bulunmaktadır. Şeriat kapısı, özetle doğru inanç ve doğru yaşam tarzıdır ve toplumdaki her bireyin inanç ve yaşam kurallarını düzenler. Tarikat kapısı ise tarikata hizmet etmek, Aleviliğin kurallarına özen göstermektir. Marifet kapısı ise bir nevi kendisi için kuralları aşıp başkaları için de birşeyler yapabilmek, fedakar olabilmektir. Hakikat kapısı, bütün dünyevi kaygıları aşıp kişinin ALLAH ile arasındaki sırra nail olması demektir.
 
Şimdi ben; duyuyorumki cem evi parasını yiyorlar diyorlarmış.Yukarıda yazmış olduğum yazıda hangisi kırk kapıdan biridir.11 yıl önce alınan cem evi yeri başlanmamış.Bu gün ise son bir yılda büyük emekler verilerek (MARİFET KAPISI )açılmıştır.İşte bundandırki her toplumun içinde bir yezit vardır.Yezit'in anlamıda toplumda kötü amaçlı dil ve inançsız oluşudur.Ben ve arkadaşlarım bu yola başladığım günden buyana büyük engeller aştık.Karşılaşacağımı düşünmediğim zorluklar yaşadık hep yalvarmışımdır ALLAHIMA VE AZİZ BABAYA,KEÇECİ BABAYA,ERGONAŞA BABAYA,HAMDULLAH EFENDİME ve onlara inanan inaçlı insanların asla böyle düşünceler içerisinde olmadan bu güzellik dolu şaheseri onlara en güzel şekilde yapmamıza yardımcı olsun diye..
 
Bu bir haktır, o kötü sözleri söyleyen insan bir gün hak kapısına gelip helallık isteyecektir.Kimin söylediğini bilmediğimizden biz gene o hak kapısında haklarımızı helal olsun diye söyleyecez.Peki kul hakikatı onun hakkın rahmetinde yada yaşam hayatında O BÜYÜK İNANDIĞIMIZ EVLİYALAR KAPISINI hangi sıfatla açacağını çok düşünüyorum ve üzülüyorum.Çünkü böyle bir söylemin günahına nasıl katlanacağını betin bereketinin huzurunun olmayacağına inanıyorum.
 
Ben ve bu yola inadığım kişilerin ALLAHIMIN ve O büyük evliyalarımızın yardımcı olacağına inanıyorum inançlı olmasaydım böyle inanaların önüne geçipte rüyalarımızı süsleyen güzelliklerin sahibi olamazdık.Böyle kötü düşünceler içerisinde olan insanlarımızada üzgünlüğümü cahiletinden dolayı belirmek isterim ve bu güzel yolumuz için oraya davet ediyorum..
 
saygılarımla;
 


Hasan Hüseyin ŞAHİN        Okunma Sayısı: 2607


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
ali rıza er


mertcan er
MERHABALAR BEN SEMERCİ AHMETİN TORUNU ALİCANIN OĞLUYUM MERSİNDE YAŞIYORUM KÖYÜMÜZÜN MİSAFİRLİĞİ DAYANISMASI GERÇEKTEN MUAZZAM İLK FIRSATTA TEKRAR GELİCEM 05550273333

Veli Can
Çok kıymetli Uygurlu komşu, hemşehri, hısım ve akrabalarım. Ben Semerci Ahmetin küçük oğlu Alican'ın kardeşi Velican'ım.İstanbul dan Köyümüze seyahatlerinizde benimle irtibat kurmanız hepinizin menfaatine olacaktır.İstanbul Alibeyköy Metro Acentesinde çalışıyorum. Yolculuklarınızda bilet fiyatı size özel indirimli olarak kesilecektir.Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim. Otobüs hareket saatlerimiz Bayrampaşa Otogardan kalkış 19.30 ve 21.00 dir. Saygılarımla.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler