• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Başkan'ın Mesajı
Duyurular

Derneğimize veya Cemevi İnşaatımıza Bağış Yapmak İsteyenler Bağışlarını Ziraat Bankası Amasya Şubesi İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01 Hesaba Yatırabilirler...


Cemevi İnşaatımıza Yardım ve Bağışlarınızı Ziraat Bankası Amasya Şubesi'ne (Bağış) açıklaması ile yatırabilirsiniz...

HESAP NO: 12953508-5001

İBAN NO: TR48 0001 0000 3012 9535 0850 01   


Amasya Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Reklam
Ziyaretçi Sayacı
Bugün: 44
Dün: 47
Toplam:
YOLA GÖNÜL;

 
YOLA GÖNÜL;
 
yol"a gönül vermiş olana "talip" denir. Alevilik’te "yol" denen deyimin temelini dört kapı 40 makam anlayışı oluşturmaktadır. Sırasıyla şeriat, tarikat, marifet ve hakikat dört kapıyı oluşturmaktadır. Bu kapıların hepsinin "alt bölüm" olarak niteleyebileceğimiz on'ar tane makamı vardır. Bütün kapı ve makamların kendi içinde bir anlamı bulunmaktadır. Şeriat kapısı, özetle doğru inanç ve doğru yaşam tarzıdır ve toplumdaki her bireyin inanç ve yaşam kurallarını düzenler. Tarikat kapısı ise tarikata hizmet etmek, Aleviliğin kurallarına özen göstermektir. Marifet kapısı ise bir nevi kendisi için kuralları aşıp başkaları için de birşeyler yapabilmek, fedakar olabilmektir. Hakikat kapısı, bütün dünyevi kaygıları aşıp kişinin ALLAH ile arasındaki sırra nail olması demektir.
 
Şimdi ben; duyuyorumki cem evi parasını yiyorlar diyorlarmış.Yukarıda yazmış olduğum yazıda hangisi kırk kapıdan biridir.11 yıl önce alınan cem evi yeri başlanmamış.Bu gün ise son bir yılda büyük emekler verilerek (MARİFET KAPISI )açılmıştır.İşte bundandırki her toplumun içinde bir yezit vardır.Yezit'in anlamıda toplumda kötü amaçlı dil ve inançsız oluşudur.Ben ve arkadaşlarım bu yola başladığım günden buyana büyük engeller aştık.Karşılaşacağımı düşünmediğim zorluklar yaşadık hep yalvarmışımdır ALLAHIMA VE AZİZ BABAYA,KEÇECİ BABAYA,ERGONAŞA BABAYA,HAMDULLAH EFENDİME ve onlara inanan inaçlı insanların asla böyle düşünceler içerisinde olmadan bu güzellik dolu şaheseri onlara en güzel şekilde yapmamıza yardımcı olsun diye..
 
Bu bir haktır, o kötü sözleri söyleyen insan bir gün hak kapısına gelip helallık isteyecektir.Kimin söylediğini bilmediğimizden biz gene o hak kapısında haklarımızı helal olsun diye söyleyecez.Peki kul hakikatı onun hakkın rahmetinde yada yaşam hayatında O BÜYÜK İNANDIĞIMIZ EVLİYALAR KAPISINI hangi sıfatla açacağını çok düşünüyorum ve üzülüyorum.Çünkü böyle bir söylemin günahına nasıl katlanacağını betin bereketinin huzurunun olmayacağına inanıyorum.
 
Ben ve bu yola inadığım kişilerin ALLAHIMIN ve O büyük evliyalarımızın yardımcı olacağına inanıyorum inançlı olmasaydım böyle inanaların önüne geçipte rüyalarımızı süsleyen güzelliklerin sahibi olamazdık.Böyle kötü düşünceler içerisinde olan insanlarımızada üzgünlüğümü cahiletinden dolayı belirmek isterim ve bu güzel yolumuz için oraya davet ediyorum..
 
saygılarımla;
 


Hasan Hüseyin ŞAHİN

Okunma Sayısı: 275144.192.94.177
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.

Hazır Dernek Sitesi

Hazır Köy SitesiTop